Nepořádek ze dvou úhlů pohledu

  • První rovina pohledu je problematika těch, kteří nepořádek dělají. To dělají všichni, ale zapomínají přitom na to nejdůležitější.
  • Druhá, důležitější rovina pohledu je problematika těch, kteří jsou ze zákona povinni vzniklý nepořádek uklidit.

Ze zkušeností vím, že téměř 100% lidí vidí problém jen v těch, kteří nepořádek dělají. To, že v rámci lidského života vzniká běžný provozní nepořádek, je normální.

Samozřejmě, že nemluvím o lumpech, kteří vyvezou na pole za město odpady a založí tak nelegální skládku. Ty by bylo třeba pochytat, ale asi se to podaří jen málokdy.

Tak jako tak, musí nepořádek uklidit ten, kdo pozemek vlastní. A musí pozemek trvale udržovat v takovém stavu, aby nenarušoval vzhled obce. Tato povinnost je dána jednak Listinou základních práv a svobod a taky § 58, odst (2) zákona o obcích.

Zajímavé je, že obec je v pozici, že má vše kontrolovat a viníky pokutovat. Musí se však také sama tímto zákonem řídit, což ale často nefunguje. Pokud obecní úřad na své povinnosti kašle a nechá vás žít na takovém malém nebo velkém smetišti, je nutné dodržet specifický postup. Rádi Vám pomůžeme, ať jste z jakékoliv obce v České republice.

Stačí, když nám popíšete svůj problém.

Pokud chcete vyřešit problematiku úklidu ve vaší vesnici, městě nebo velkoměstě, pomůžeme Vám. Ať už jste obyvatel nebo zastupujete obecní úřad, KLIKNĚTE ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *