Proč není uklizeno?

Překvapivě za to mohou i ti, kteří se tváří jako lidumilové.

Právě jejich přístup způsobil zaneřádění našeho životního prostředí.

Ukázka pořádku v královském městě Kolín
Ukázka pořádku v královském městě Kolín

Ti „slušní a pořádní“ budou říkat: „To přece není problém, aby si každý před barákem uklidil“. Tyto pozemky však někomu patří a právě ten má povinnost zajistit, aby bylo uklizeno. Vlastníci pozemků se díky těmto postojům „slušných a pořádných“ postupně naučili neuklízet. To je v důsledku důvod toho, proč se neuklízí ani na okrajích obce, kde to nikdo jiný než majitel pozemků neudělá.

Tím vzniká velký problém, na kterém profitují velcí vlastníci pozemků na území obcí.  Jsou to nejčastěji obecní úřady, státní podniky, velké soukromé firmy a lidé, kteří pozemky kupují spekulativně jako investici. Oni neuklízejí tak jak jim přikazují zákony na úkor občanů obce. Sami podporují aktivity, aby se občané naučili uklízet sami.  V důsledku se tím dlouhodobě devastuje naše životní prostředí i myšlení občanů o tom, co je vlastně správné a zákonné.

Aby bylo všude uklizeno, stačí dodržovat zákony. Platí to nejen pro občany, ale i pro úředníky a zastupitele obcí. Bohužel ani městská a státní policie není bez viny.

Devalvace zákonů v oblasti životního prostředí je až do nebes volající. Dodržování musí vyžadovat všichni občané, kteří ještě nezapomněli přemýšlet. Tlak musí být jednak na majitele pozemků, které tvoří veřejné prostranství a dále na kompetentní úředníky, aby kontrolovali a trestali vlastníky, kteří na své povinnosti dlouhodobě kašlou.

Příště se dozvíte, jak nejčastěji zastupitelé i úředníci porušují zákony v této oblasti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *